Kwartier IJzer
De kazerne op Kwartier IJzer staat niet leeg, integendeel. De gemeente geeft het volgende nieuwe functie: jeugd- en welzijnssite.
De gemeente zet hierop in in de mate van het mogelijke zoals bijvoorbeeld: de academies, exposities, muurschilderingen buiten en binnen en het project ‘naar de kern’ zal hier in de toekomst nog meer op inzetten. We bekijken de mogelijkheid om op de site kwartier IJzer ook grafittikunst te voorzien.
Een plaats waar jongeren kunnen zijn is exact de doelstelling van het project Kwartier IJzer. Het skatepark is ook voorzien in het meerjarenplan. De mogelijkheid voor mentale hulp is er nu ook al, jongeren zijn zeer welkom in het Overkophuis voor mentale ondersteuning.
Het bestuur heeft al deze suggesties en bezorgdheden meegenomen binnen het project kwartier IJzer en we zullen dit deze legislatuur verder uitwerken. Momenteel zijn de bouwwerken al gestart.
Defensie
Defensie heeft een project lopen waarbij het inzet op rekrutering voor jongeren ‘reboot for you’. De gemeente Leopoldsburg werkt hierin samen door vanuit de verschillende diensten jongeren en werkzoekenden toe te leiden.
De gemeente kan niet zomaar militair domein omzetten in industriezone. De oppervlakte KMO-zone in een gemeente bepaalt de Vlaamse overheid in de ruimtelijke planning. Momenteel loopt een procedure om een deel van het voormalige militair gebied Reigersvliet om te zetten naar KMO-zone.
Militaire wegen zijn de verantwoordelijkheid van Defensie. De manier van onderhoud is anders dan die de gemeente toepast op haar wegen. Hierin kan dus een verschil merkbaar zijn. De gemeente zet wel in op het signaleren van structurele problemen en voor bepaalde zones hebben we ook een onderlinge samenwerking afgesloten.
Meldingen kan je best doen via ons contactformulier.
