Burgerbevraging: de resultaten

Tijdens de zomer van 2025 hebben we voor het eerste een grote burgerbevraging georganiseerd om te weten wat jouw prioriteiten zijn voor de volgende zes jaar. We publiceren nu de resultaten.

Zeg uw gedacht!

Met die slogan hebben we jouw mening gevraagd over de toekomst van Leopoldsburg.

In het eerste deel van de bevraging kon je aangeven wat voor jou de prioriteiten waren voor onze gemeente. Hiermee hebben we rekening gehouden bij het opstellen van het meerjarenplan 2026-2031. Je kunt het plan hier raadplegen.

Het tweede deel van de bevraging was een open tekstveld waarin je je opmerkingen en vragen kon achterlaten. Ook hiermee zijn we aan de slag gegaan.

De resultaten

We hebben de resultaten van de burgerbevraging gebruikt om het meerjarenplan op te stellen. Maar we willen je ook heel transparant laten weten wat die resultaten waren.

We hebben voor elk thema een pagina gemaakt, waarop je het volgende kunt vinden:

  • een grafiek met jouw prioriteiten die uit de bevraging naar voren kwamen
  • de belangrijkste conclusies die het onderzoeksbureau daaruit getrokken heeft
  • uitleg over wat het gemeentebestuur hiermee doet

Daaronder vind je de vrije opmerkingen en vragen die over het thema ingediend zijn. Bij elke vraag of opmerking hebben we een antwoord geschreven.

Bij sommige thema's kwamen er ook opmerkingen naar boven die niet rechtstreeks met het thema te maken hebben. Bij kwartier IJzer kwamen er bijvoorbeeld opmerkingen die met Defensie te maken hadden. We hebben ze bij het thema laten staan. We hebben ook twee extra thema's toegevoegd omdat hier veel opmerkingen over kwamen:

  • Integratie
  • Infrastructuur, wegenis, gevangenis, veiligheid, begraafplaatsen en ruimtelijke ordening

Klik hier om de resultaten te gaan raadplegen.

Gepubliceerd op  donderdag 22 jan 2026 om 19:30 uur
Naar top